Historie a příběh lapače snů

Smysl a historie

Lapač snů

Mezi Indiány se tradičně používaly jako talismany k ochraně spících lidí od špatných snů a nočních můr. Domorodí Američané dodnes věří, že noční vzduch je plný snů a to jak dobrých, tak i špatných. Lapač snů pověšený nad lůžkem má podle nich přitáhnout do svých sítí veškeré sny a myšlenky. Zachycené dobré sny následně sklouznou přes peří k spícímu ale špatné sny jsou zachyceny v ochranné síti a spáleny v denním světle, ideálně ranním sluncem.

Legenda a příběh o zachycení snů

Starodávné legendy vznikly mezi několika kmeny domorodých indiánů. Každá legenda se mírně liší tím, co je specifické pro danou oblast země. Nejznámější jsou pověsti kmene Ojibwe a Lakota. Zatímco mnoho kultur dává pavouky do spojitosti se zlem a negativitou, lidé z Ojibwe je považovali za symbol ochrany a pohodlí. Podle příběhu Ojibwa sloužila jako duchovní ochránce pro kmen, zejména pro malé děti, mystická „Pavoučí žena“. Jak lidé Ojibwe pokračovali v expanzi a rozšiřovali se po celé zemi, „Pavoučí žena“ zjistila, že je obtížné nadále chránit a dohlížet na všechny členy kmene, protože je dělila čím dál tím větší vzdálenost. Proto vytvořila první „pavučinu snů“, kterou mohly matky a babičky využít jako prostředek, kterým lze na dálku mysticky chránit své rodiny a především děti.

Pro některé domorodé Američany má lapač snů mnohem širší smysl, než jen podle tradičních legend. Pro tyto lidi jsou lapače snů jakési totemy, představující pozitivní energii a pomáhající neutralizovat špatnou energii – ať už ve spánku nebo bdělém stavu.

 

Umístnění a využití lapače snů

Nejvhodnější umístění je do ložnic a dětských pokojů, kde funguje jako ochranný prostředek pro podporu klidného spánku. Lze ho ale použít i jako dekorační a harmonizující doplněk v jakékoliv jiné místnosti.

O lapači snů se často říká, že zachycuje dobré vibrace a filtruje dobré myšlenky – to jsou kromě hezkého vzhledu důvody, proč je lidé často zahrnují do svatební výzdoby.

 

Podívejte se na naše lapače snů ručně vyráběné https://www.luxurysecrets.cz/lapace-snu/

Zpět do obchodu