Rubrika a články

Rubrika a články

Historie a příběh lapače snů

Smysl a historie

Lapač snů

Mezi Indiány se tradičně používaly jako talismany k ochraně spících lidí od špatných snů a nočních můr. Domorodí Američané dodnes věří, že noční vzduch je plný snů a to jak dobrých, tak i špatných. Lapač snů pověšený nad lůžkem má podle nich přitáhnout do svých sítí veškeré sny a myšlenky. Zachycené dobré sny následně sklouznou přes peří k spícímu ale špatné sny jsou zachyceny v ochranné síti a spáleny v denním světle, ideálně ranním sluncem.

Legenda a příběh o zachycení snů

Starodávné legendy vznikly mezi několika kmeny domorodých indiánů. Každá legenda se mírně liší tím, co je specifické pro danou oblast země. Nejznámější jsou pověsti kmene Ojibwe a Lakota. Zatímco mnoho kultur dává pavouky do spojitosti se zlem a negativitou, lidé z Ojibwe je považovali za symbol ochrany a pohodlí. Podle příběhu Ojibwa sloužila jako duchovní ochránce pro kmen, zejména pro malé děti, mystická „Pavoučí žena“. Jak lidé Ojibwe pokračovali v expanzi a rozšiřovali se po celé zemi, „Pavoučí žena“ zjistila, že je obtížné nadále chránit a dohlížet na všechny členy kmene, protože je dělila čím dál tím větší vzdálenost. Proto vytvořila první „pavučinu snů“, kterou mohly matky a babičky využít jako prostředek, kterým lze na dálku mysticky chránit své rodiny a především děti.

Pro některé domorodé Američany má lapač snů mnohem širší smysl, než jen podle tradičních legend. Pro tyto lidi jsou lapače snů jakési totemy, představující pozitivní energii a pomáhající neutralizovat špatnou energii – ať už ve spánku nebo bdělém stavu.

 

Umístnění a využití lapače snů

Nejvhodnější umístění je do ložnic a dětských pokojů, kde funguje jako ochranný prostředek pro podporu klidného spánku. Lze ho ale použít i jako dekorační a harmonizující doplněk v jakékoliv jiné místnosti.

O lapači snů se často říká, že zachycuje dobré vibrace a filtruje dobré myšlenky – to jsou kromě hezkého vzhledu důvody, proč je lidé často zahrnují do svatební výzdoby.

 

Podívejte se na naše lapače snů ručně vyráběné https://www.luxurysecrets.cz/lapace-snu/

Přečtěte si článek o tajemství minerálů

Minerální kameny jsou považovány za velmi vzácný a mocný amulet.

Korálky z minerálních kamenů můžete nejčastěji obdivovat v tibetských chrámech, kde zdobí ty nejvzácnější sochy a oltáře. Přinášejí štěstí, odrážejí zlo a chrání fyzické tělo svého nositele před poškozením a nemocemi.

 

Význam kamenů:

Přináší harmonii a více lásky. Také starším vztahům dodává novou energii, přináší více harmonie a štěstí do rodiny. Těm, kteří jsou nezadaní a hledají nového partnera, pomáhá najít jejich spřízněnou duši.

Kámen šťastných náhod a pohody. Přináší štěstí, dlouhověkost, bohatství. Podporuje fyzické tělo, mysl a srdce, přináší harmonii a zlepšuje naše zdraví.

Je symbolem pro bohatství, peníze, podporuje dlouhověkost. Pomáhá lidem, kteří ho nosí, aby se jim v materiální rovině dobře dařilo, aby snadno dosáhli svého cíle. Pomáhá zvládnout změny, které vstupují do našeho života.

Pomáhá s odstraněním základních bloků: nemoc, nešťastné náhody, nehody, chudobu, podvod, neočekávanou smrt. Je ideální pro všechny, kteří začínají novou kariéru nebo se snaží na dosavadní cestě postoupit o stupeň výš.

Je kamenem štěstí a požehnání. Pomáhá rozmnožit bohatství a umožňuje rozvíjet vlastní inteligenci a dosáhnout moudrosti. Poskytuje boží ochranu a zlepšuje zdraví. Odstraňuje překážky a pomáhá k úspěchu v kariéře a podnikání.

2 položek celkem
Zpět do obchodu