Historie a příběh lapače snů

Smysl a historie

Lapač snů

Mezi Indiány se tradičně používaly jako talismany k ochraně spících lidí od špatných snů a nočních můr. Domorodí Američané dodnes věří, že noční vzduch je plný snů a to jak dobrých, tak i špatných. Lapač snů pověšený nad lůžkem má podle nich přitáhnout do svých sítí veškeré sny a myšlenky. Zachycené dobré sny následně sklouznou přes peří k spícímu ale špatné sny jsou zachyceny v ochranné síti a spáleny v denním světle, ideálně ranním sluncem.

Legenda a příběh o zachycení snů

Starodávné legendy vznikly mezi několika kmeny domorodých indiánů. Každá legenda se mírně liší tím, co je specifické pro danou oblast země. Nejznámější jsou pověsti kmene Ojibwe a Lakota. Zatímco mnoho kultur dává pavouky do spojitosti se zlem a negativitou, lidé z Ojibwe je považovali za symbol ochrany a pohodlí. Podle příběhu Ojibwa sloužila jako duchovní ochránce pro kmen, zejména pro malé děti, mystická „Pavoučí žena“. Jak lidé Ojibwe pokračovali v expanzi a rozšiřovali se po celé zemi, „Pavoučí žena“ zjistila, že je obtížné nadále chránit a dohlížet na všechny členy kmene, protože je dělila čím dál tím větší vzdálenost. Proto vytvořila první „pavučinu snů“, kterou mohly matky a babičky využít jako prostředek, kterým lze na dálku mysticky chránit své rodiny a především děti.

Pro některé domorodé Američany má lapač snů mnohem širší smysl, než jen podle tradičních legend. Pro tyto lidi jsou lapače snů jakési totemy, představující pozitivní energii a pomáhající neutralizovat špatnou energii – ať už ve spánku nebo bdělém stavu.

 

Umístnění a využití lapače snů 

Nejvhodnější umístění je do ložnic a dětských pokojů, kde funguje jako ochranný prostředek pro podporu klidného spánku. Lze ho ale použít i jako dekorační a harmonizující doplněk v jakékoliv jiné místnosti.

O lapači snů se často říká, že zachycuje dobré vibrace a filtruje dobré myšlenky – to jsou kromě hezkého vzhledu důvody, proč je lidé často zahrnují do svatební výzdoby.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení